Systém kvality

Kontrolované prvky v systému kvality

Na kvalitu pryžových potahů má vliv mnoho faktorů: výběr optimální směsi pro danou funkci válce, kvalita pryžového elastomeru, optimální technologie, odpovědná a kvalitní práce, úroveň technického vybavení a především kvalita povrchu válců. V naší firmě jsme vybaveni programově řízenými bruskami, které jsou speciálně upraveny pro brou-šení pogumovaných válců a flexotiskových forem. Umožňují mimo jiné i bombírování válců podle požadavků zákazníka.

 

CNC stroje

Dříve velmi pracné a zdlouhavé drážkování a rilování válců jsme nahradili speciálním zařízením jenž je ovládáno počítačem. To nám umožňuje v krátké době vybrousit nebo vyfrézovat zadané drážky nebo závity (axiální, radiální, s libovolným stoupáním v obou směrech...).

Laserová přesnost

Stále více zákazníků vyžaduje přesné nabroušení válců doložené protokolem s naměřenými hodnotami průměru, házivosti a kuželovitosti. Toto měření provádíme pomocí bezkontaktního laserového zařízení napojeného na počítač a tiskárnu.

Perfektní kvalita povrchu

Kvalita povrchu, respektive docílená jemnost po broušení a polírování válců, je především u válců pro flexotisk, hlubotisk a ofset nezbytnou podmínkou. Pomocí Ra-metru můžeme kvalitu povrchu válců po broušení přesně změřit a doložit protokolem.

Nátisk

U tiskových válců a zejména sleeves kontrolujeme povrch na nátiskovém stroji vlastní konstrukce, který nám umožní přesně definovat parametry u zkoušeného válce anebo sleeves.