Profil

Firma Ligum spol.s r.o. zahájila výrobu v květnu roku 1993 v Jablonci nad Nisou. K jejímu velmi rychlému počáteční-mu rozvoji výrazně přispěli svými zkušenostmi a know-how zahraniční partneři – společnosti Gummiwerke Kraiburg a Egberts Rubber. Moderní technologie, kvalitní strojní vybavení a především nadšení celého týmu byly základním předpokladem úspěchu.

Původní zaměření na technické a zejména textilní válce se změnilo s kapitálovým vstupem německé firmy Westland GmbH v r. 1997, kdy Ligum získal potřebné khow-how a špičkové materiály pro oblast ofsetového tisku. Ve stej-ném roce byl vyroben také první sleeves - tiskový návlek pro flexotisk. Dnes jsou flexotiskové formy v Jablonci nad Nisou hlavní obor s velkou perspektivou rozvoje. Stejnou pozornost ale věnujeme i dalším oborům, jež jsou pro naši firmu stejně významné - polygrafie, obalový průmysl, strojírenství, hutní průmysl…

Vybudování sesterských firem ve slovenském Popradu, v polském Glogowě, v ukrajinském Lutcku, v Moskvě, nový moderní provoz v Jablonci, licenční smlouvy  - taková je firma Ligum v současné době.

Spokojený zákazník v našem oboru očekává především volbu optimálního materiálu pro potahy a samozřejmě kvalitní provedení v krátkých dodacích lhůtách. To ovšem znamená rozumět celé řadě technologií, v nichž jsou naše potahy používány, sledovat jejich vývoj a společně s dodavateli materiálů, konstruktéry, techniky a technology hledat vždy vhodné řešení. Stále více rozšiřujeme naše služby včetně non-stop servisu a poradenství přímo u zákazníka.

Stovky spokojených tuzemských a zahraničních zákazníků, mezi nimiž jsou i nejvýznamnější firmy z oboru polygrafie, obalového průmyslu nebo strojírenství dokazují, že sázka na kvalitu ve prospěch zákazníka se vyplatila.

Ing. Jaroslav Pluhař
Ředitel Společnosti